میدان تیان آن من پکن چین

ن آن من گوانگ چنگ، دروازه«آرامش بهشتی»، میدانی وسیع و بتنی است که در شهر قلب پکن قرار دارد. تیان آن من یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری در تور پکن می باشد. در مجاورت  این میدان، ساختمان های دهه ۵۰ که به سبک چینی ساخته شده اند قرار دارد و اغلب پر از گردشگرانی است که همه جا در حال پرسه زدن هستند. از این میدان همیشه در راهپیمایی ها و تجمعات مردمی به عنوان یک سکو استفاده می شد. تجمع و اعتراضات دانشجویان در سال ۱۹۸۹ و قتل عام بی رحمانه آنها در همین میدان رخ داد و تصویر آن از نگاه این میدان جدا نشدنی است.

 

تیان آن من 1 - میدان تیان آن من پکن چین

 

 

جاذبه های میدان تیان آن من پکن

در ضلع شمالی میدان، برج تیان آن من قرار گرفته است. این سازه ابتدا در سال ۱۴۱۷ در زمان سلسله مینگ ساخته شد و میدان دروازه جلویی شهر ممنوعه بود. مهم‌ترین استفاده این برج، معرفی امپراطور جدید و همسر وی به مردم عادی بود. تا سال ۱۹۱۱ زمانی که آخرین پادشاهی فئودال به پایان رسید، هیچ کس جز خاندان سلطنتی و اشراف حق ورود به این سازه را نداشت. یادمان گرانیتی قهرمانان مردم نیز، درست در وسط میدان قرار دارد. این سازه در سال ۱۹۵۲ ساخته شد و بزرگ‌ترین یادمان تاریخ چین به حساب می‌آید. جمله‌ی «قهرمانانِ مردم، جاویدان هستند» توسط رئیس مائو بر روی آن حکاکی شده است. هشت نقش برجسته بزرگ، تاریخ مدرن توسعه چین را به مردم نشان می‌دهد. دو ردیف نرده مرمری سفید نیز به سادگی و زیبایی دور یادمان را حصار کشیده‌اند.

 

 

تیان آن من 2 - میدان تیان آن من پکن چین

 

 

در غرب میدان می‌توانید تالار بزرگ مردم را ببینید. این سازه در سال ۱۹۵۹ نصب شده و محل برگزاری مجلس ملی چین و محوطه‌ای برای امور سیاسی و دیپلماتیک است. زمین تالار مرکزی با مرمر سنگفرش شده و چراغ‌های کریستالی از سقف آویزان هستند. تالار کنفرانس پشت این قسمت ۱۰,۰۰۰ نفر گنجایش دارد. تالار ضیافت نیز سالنی بزرگ با ۵,۰۰۰ صندلی است. برای دیدن سالن یادبود مائو نیز باید به ضلع جنوبی میدان بروید. این تالار به سه تالار دیگر تقسیم شده و پیکر مائو تسه تونگ در یک تابوت کریستالی پوشیده شده از گل‌های ارزشمند و تازه در یکی از این قسمت‌ها نگهداری می‌شود. این بنا به علت پروژه‌های بازسازی از اول مارس تا ۳۱ آگوست سال ۲۰۱۷ بسته خواهد بود.

 

 

تیان آن من 3 - میدان تیان آن من پکن چین

 

 

مراسم به اهتزاز در آوردن پرچم

پرچم سرخ و پنج ستاره چین، در بالای میدان، در بلندای آسمان به اهتزاز در آمده است. مراسم بالا بردن پرچم برای گردشگران یکی از جاذبه‌های مهم به حساب می‌آید. برای تماشای این مراسم باید صبح بسیار زود از خواب بیدار شده و قبل از طلوع خورشید در میدان حضور داشته باشید. تنها در این صورت است که می‌توانید در میان انبوه جمعیتی که برای تماشای آن می‌آیند جای مناسبی پیدا کنید.

 

 

تیان آن من 4 - میدان تیان آن من پکن چین

 

 

نکات مفیدی درباره میدان تیان آن من

  • میدان تیان آن من، نام خود را از دروازه‌ای به همین نام گرفت که در سال ۱۴۱۵ به عنوان دروازه‌ای در دیوار شهر امپراطوری دوران مینگ ساخته شد. این دروازه در انتهای دوران حکومت سلسله مذکور ویران شد.
  • تا سال ۱۹۵۴ دروازه‌ای در مرکز میدان وجود داشت و با نام دروازه چین شهرت داشت. این دروازه بعدها برای گسترش میدان تخریب شد.
  • مائوتسه تونگ که در تالار یادبود خود به صورت مومیایی شده نگهداری می‌شود، جمهوری خلق چین را در اول اکتبر سال ۱۹۴۹ در این میدان تأسیس کرد.
  • بادبادک بازی در میدان تیان آن من بسیار رواج داشته و فروشندگانی هستند که به مردم بادبادک می‌فروشند.


دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  6   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  123,313 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید