میدان مردکا کوالالامپور مالزی

زی به عنوان یکی از مقاصد گردشگری دارای جاذبه های بسیاری است که برخی از آن ها متعلق به ادوار گذشته و برخی دیگر نیز در دوران کنونی طراحی شده اند. یکی از دیدنی های مالزی که برای گردشگران جالب خواهد بود میدان مردکا کوالالامپور (Merdeka Square Kuala Lumpur) است که در مرکز کوالالامپور، در مقابل ساختمان معروف عبد الصمد (Sultan Abdul Samad Building) و در کنار باشگاه سلطنتی سلانگور (Royal Selangor Club) واقع شده و در بین اهالی کوالالامپور و مردم مالزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

 

میدان مردکا کوالالامپور 2 - میدان مردکا کوالالامپور مالزی

 

 

 آشنایی با میدان مردکا کوالالامپور

میدان مردکا به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور، مکانی است که در تاريخ ۳۱ اگوست سال ۱۹۵۷ میلادی استقلال مالزی در این میدان اعلام گشت و شکست انگلیس و سران آن در مالزی در همین جا جشن گرفته شد و پرچم این کشور پايين آورده و به جای آن پرچم مالزی به عنوان یک کشور مستقل بر فراز میله ای ۱۰۰ متری در میدان استقلال و یا داتاران مردکا (Dataran Merdeka) نصب شد. قابل ذکر است که میله پرچمی که در این میدان قرار گرفته بلند ترین میله در جهان است و یکی از دلایل شهرت میدان استقلال کوالالامپور محسوب می شود. در سمت چپ این میله موزه تاریخ ملی (National History museum) قرار دارد که درهای خود را در سال ۱۹۶۶ به عنوان موزه تاریخ ملی باز کرد و بازدید کنندگان را قادر به کشف تعداد زیادی از میراث تاریخی مالزی از طریق نمایشگاه دائمی نمود.

 

 

میدان مردکا کوالالامپور 1 - میدان مردکا کوالالامپور مالزی

 

 

میدان مردکا علاوه بر میزبانی رژه سالانه روز استقلال، کنسرت‌های موسیقی راک را هم میزبانی می‌کند. در زیرزمین محوطه چمن‌کاری‌شده، مرکز خرید پلازا پوترا قرار گرفته است، جایی که مسافران تور مالزی می‌توانند محصولات متنوع و جالبی را پیدا کنند. درست روبه‌روی میدان، باشگاه سلطنتی سلانگور قرار دارد. این باشگاه با الهام از تودور بریتانیا و در سال 1884 تاسیس شد. در زمان خودش این مجموعه در بین خواص بریتانیایی خیلی محبوب و مرکز جامعه استعماری بود. بیشتر این مجموعه در یک آتش‌سوزی در دهه 1960 از بین رفت. باشگاه بازسازی‌شده همچنان در بین افراد خیلی مهم شهر محبوب است. با این که عضویت در این باشگاه برای عموم مردم و کسانی که بتوانند از پس هزینه‌هایش برآیند آزاد است، اما بخش RSC همچنان مختص مردان باقی مانده است.

 

 

میدان مردکا کوالالامپور 3 - میدان مردکا کوالالامپور مالزی

 

 

رفتن به میدان مردکا در تور مالزی

راحت‌ترین راه برای رفتن به میدان مردکا در تور مالزی استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی شهر است. شما می‌توانید قطارهای 3 خطی را سوار شوید که از ایستگاه مسجد جامع عبور می‌کنند. به سمت مسجد جامع پیاده‌روی کنید و میدان مردکا در پیش رویتان خواهد بود. جاذبه‌های دیگری هم در اطراف این میدان وجود دارند؛ یکی از مهم‌ترین آنها بازار مرکزی کوالالامپور است، جایی که شما می‌توانید سوغاتی‌ها و خوراکی‌های محلی را خریداری کرده و در مورد تفاوت‌های فرهنگی قومیت‌هایی که این سرزمین را شکل داده‌اند بیاموزید.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  7   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  85,912 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید