پارک پیروزی مسکو روسیه

پارک پیروزی در شهر مسکو را می‌توان یکی از خاص‌ترین پارک‌های روسیه دانست که در آن روایت روزبه‌روز و یادمان‌های مربوط به جنگ جهانی دوم، حمله ارتش نازی به روسیه و در نهایت فتح برلین توسط ارتش سرخ بازسازی‌ شده است.

کشور روسیه که در گذشته شوروی خوانده می‌شد جنگ‌های بی‌شماری را در طول تاریخ پر فراز و نشیبش دیده است. همانطور که حمله ناپلئون بناپارت در نهایت با شکست سپاهیانش در زمستان سرسخت مسکو مواجه شد، سال‌ها بعد، هیتلر نیز شکست مشابهی را تجربه کرد. هنگامی که آلمان نازی در بهار توانست بخش‌های زیادی از روسیه را به تصرف خود درآورد تصورش را هم نمی‌کرد با فرا رسیدن زمستان‌ سرسخت مسکو و دلاوری‌های مردمان روس با چنین شکستی رو به رو شود. به منظور پیروزی‌های پی در پی ارتش سرخ که در نهایت سبب سقوط برلین و پایان جنگ جهانی دوم شد پارک و یادبودی در سال 1995 و در شهر مسکو ساخته شد.

 

 

پارک پیروزی مسکو 5 - پارک پیروزی مسکو روسیه

 

 

تاریخچه پارک پیروزی مسکو

پارک پیروزی در سال 1995 میلادی و هم‌زمان با پنجاهمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم افتتاح شد. انتخاب این محل برای ساخت پارک پیروزی، هوشمندانه بوده و این محل دقیقاً جایی است که روزگاری پیش‌تر ناپلئون بناپارت امپراطور فرانسه جهت دریافت کلید شهر مسکو پس از شکست دادن روسیه، تشریفات خاصی را برگزار کرده بود. البته ناپلئون در شرایطی شهر را تصرف کرد که روسیه سیاست زمین سوخته را اجرا کرده و با عقب‌ نشینی در برابر ارتش فرانسه، مزارع، روستاها و شهر مسکو را به آتش کشیده و شهری خالی از آذوقه و سکنه توسط ناپلئون فتح شد.

شما با ورود به پارک پیروزی احساس می کنید در طول تاریخ قدم زده و می‌توانید از پنج بخش مختلف و مسیرهای متفاوت گردشی آن دیدن کنید. این پنج قسمت به سال‌هایی اشاره دارد که روسیه درگیر جنگ بوده است. باید به این نکته اشاره‌ کنیم که آب‌نماها و فواره‌های متعدد و زیبایی نیز در گوشه و کنار این پارک وجود دارد که طراوت و سرزندگی خاصی به آن بخشیده است. این پارک به‌طور دقیق دارای 1418 آب‌نمای مختلف است که به تعداد روزهای جنگ جهانی دوم برای روسیه اشاره دارد.

 

 

پارک پیروزی مسکو 4 - پارک پیروزی مسکو روسیه

 

 

 

ستون هرمی مرکز ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پارک پیروزی

یک ستون هرمی ویژه در مرکز پارک قرار دارد که 150 متر ارتفاع داشته و بر فراز آن مجسمه الهه پیروزی در اساطیر یونان باستان یعنی «نایک» (Nike) دیده می‌شود. اگر علاقه دارید از رویدادهای جنگ جهانی دوم که به روسیه مرتبط می‌شود به‌ طور دقیق‌تر و علمی‌تری دیدن کنید، حتماً به «موزه جنگ بزرگ میهنی» در این پارک مراجعه و از گالری‌های آن دیدن کنید.

در این موزه رویدادهای مختلف و مهم جنگ جهانی دوم از جمله روند حمله ارتش آلمان به روسیه و مسکو، جنگ برلین و سقوط آن توسط ارتش شوروی و ده‌ها رویداد مهم دیگر به نمایش گذاشته‌ شده است. یکی از بخش‌های دیدنی این موزه «تالار اندوه» (Hall of Sorrow) نام دارد که در آن افرادی که در طول جنگ کشته‌ شده‌اند معرفی‌ شده و اطلاعات آن‌ها در قالب قطعات شیشه‌ای به شکل اشک نمایش داده می‌شود.

 

 

پارک پیروزی مسکو 3 - پارک پیروزی مسکو روسیه

 

 

دیدنی‌ های ویژه پارک پیروزی مسکو

  • شما می‌توانید در این پارک انواع تجهیزات مختلف و وسایل نقلیه و ادوات نظامی مورد استفاده در طول جنگ جهانی دوم را تماشا کنید که از آن میان می‌توان به میدان تانک‌ها اشاره کرد. این بخش تاریخی امروزه با سکوت و آرامش خود روایتگر رویدادهای مهمی در تاریخ معاصر برای بازدیدکنندگان کنجکاو است.
  • همه‌ساله در تاریخ نهم ماه می و هم‌زمان با فرارسیدن روز پیروزی، مراسم ویژه‌ای در این پارک برگزار شده و اهالی شهر مسکو در این محل گرد هم آمده و به جشن و پای‌کوبی می‌پردازند. از جمله بخش‌های دیدنی این مراسم، حضور کهنه سربازهای قدیمی و فرزندان کسانی است که در جنگ جهانی دوم حضور داشتند.
  • برای دسترسی به پارک پیروزی می‌توانید از مترو استفاده کرده و در ایستگاه «پارک پوبدی» (Park Pobedy metro station) پیاده شوید. ورود به پارک رایگان است اما برای بازدید از موزه باید بلیت تهیه کنید. در نهایت به خاطر داشته باشید که این پارک در روزهای دوشنبه و همچنین آخرین پنج‌شنبه هر ماه تعطیل است.


دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  6   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  33,852 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

در حال حاضر 9996 سایت و مشاغل در دایرکتوری صفر یک ایران معرفی شده اند که دسترسی به ده ها هزار لینک را برای شما ساده تر میکند چرا که برخی از آیتم ها شامل چند شبکه اجتماعی میباشند . علاوه بر جستجوی پیشرفته ای که در بخش دایرکتوری سایت ها وجود دارد ، 2334 مطلب و مقاله در زمینه های مختلف و 388 خبر و رویداد از دیگر کشورها به همراه 9 ویدئوی متنوع  ، موجب گردیده بازدیدکنندگان بیشتر و هدفمند تری از سایت های شما بازدید کنند . قرارگیری مشاغل شما در کنار مطالب همان شهر و کشور ، بازده ای فوق العاده مناسب را برای صاحبان مشاغل ایرانی خارج از کشور بوجود آورده است.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید