اماکن تاریخی میلان

اماکن تاریخی میلان
در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با اماکن تاریخی میلان آشنا  بشیم .
پارک سمپیونه میلان

پارکو سمپیونه، از جاذبه های بسیار زیبای شهر میلان است. این پارک همچون یک جواهر در میان شهر میلان می درخشد. ایتالیایی ها پارک سیمپلون را با نام پارکو سمپیونه می شناسند. پارک سمپیونه در سال ۱۸۸۸ میلادی در فضایی به مساحت بیش از ۳۸۶ متر مربع ساخته شده است . این پارک در بخشی از شهر ساخته شده است که پیش از آن باغی به وسعت ۳۰۰ هکتار برای شکار دوک بوده است. با تور ایتالیا سفر کنید و از این پارک که از دیدنی های اروپا و مراکز تفریحی اروپاست، بازدید کنید. این پارک در مرکز فرهنگی شهر میلان و در منطقه یک تقسیمات شهری میلان واقع شده است. طراحی داخلی این پارک توسط معمار و هنرمندی به نام امیلیو آلماگنا انجام شده است. طراحی این به گونه ای ست که نمایی ۳۶۰ درجه از قلعه اسفورزا و طاق صلح را شامل میشود و گردشگر از این پارک می توان به خوبی آنها را نیز مشاهده کند. این پارک شاهراه و مسیر اصلی عبور میلان  در زمان امپراتوری ناپلئون بوده است. این پارک در مجاورت باغ های قلعه اسفورزا و طاق صلح قرار دارد. هر دو این مکان ها، جزو مهم ترین دیدنی های ایتالیاهستند.
کلیسای دوئومو میلان

دوئومو میلان یا همان کلیسای جامع که چهارمین کلیسای بزرگ دنیا و بعد از کلیسای سنت پیترز باسیلیکا در رم، بزرگ‌ترین کلیسا در ایتالیا است، در میدان «دِل دوئومو» در شهر میلان واقع شده است. کلیسای جامع میلان به‌واسطه‌ی اهمیتش در ترویج مسیحیت، ایفای نقشی عمده در استحکام اعتقادات و سنن کاتولیک‌ها، آلات قدیمی موسیقی بی‌نظیر و معماری گوتیک شگفت‌انگیز آن، مورد توجه معماران، نقاشان، موسیقی‌دان‌ها و جهانگردان، بویژه با عقاید مذهبی است. این بنای قدیمی در شهر مُد و گران ایتالیا بین ساختمان های مدرن میلانو خیابان‌های پر از فروشگاه‌های لوکس و مزون‌های معروف بسیار ویژه به‌چشم می‌آید. این کلیسا با نام کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته نیز شناخته می شود. این کلیسا که ساخت آن پنج سده به درازا کشید، هم‌اکنون چهارمین کلیسای بزرگ دنیاست. در جای کنونی کلیسا، قصری بزرگ از زمان امپراتوری روم قرار داشت که پس از یک آتش‌سوزی در سال ۴۵۴ خورشیدی (برابر ۱۰۷۵) میلادی بی‌کاربرد ماند تا اینکه ساخت کلیسا در سال ۷۶۵ خ (برابر ۱۳۸۶ م) آغاز شد. معماری خیره‌کننده‌ی آن، مرجع بسیاری از دانشجویان معماری در دنیا است و شنیدن داستان‌های عجیب و شاید باورنکردنی از مراحل ساخت آن، از لذت‌های معماران آینده در دانشکده‌های معماری ایتالیا است. این کلیسا بعد از کلیسای جامع سویل دراسپانیا، بزرگ‌ترین کلیسا با معماری گوتیک در جهان است.
گالری ویتوریو امانوئل  Galleria Vittorio Emanuele II
???????
گالری ویتوریو امانوئل یکی از قدیمی ترین مراکز خرید در جهان است. این مرکز خرید چهارطبقه در مرکز میلان قرار دارد و پر از فروشگاه های مختلف از جمله جواهرات، لباس های مد روز و برندها، کتاب و تابلوهای نقاشی است و رستوران ها و کافی شاپ های فراوانی دارد. با تور ایتالیاسفر کنید و از خرید در مهمترین مراکز خرید ایتالیا لذت ببرید. گالریا ویتوریو امانوئل یا گالری ویکتور امانوئل یکی از دیدنی های میلان بین کلیسای جامع ایل دوئومو و اپرای اسکالا واقع شده است. این گالری از گالری های بزرگ در بازار سرپوشیده میلان است که با شیشه مسقف شده است. این بازار در بین مردم میلان بهگالریا شهرت دارد. نام این بازار به افتخار ویکتور امانوئل دوم نخستین پادشاه ایتالیاست. طراحی آن در سال ۱۸۶۱ بوسیله ژوزپه منگونی انجام شد و ساختمان بین سال‌های ۱۸۶۵ و ۱۸۷۷ ساخته شد.
کلیسای سانتا ماریا دل گرازی میلان Santa Maria Delle Grazie Church

کلیسای سانتا ماریا دله محل تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچیه. این کلیسا یکی از دیدنی های میلان هست که در Pizza delle Grazie 2 واقع شده و در حقیقت یه شاهکاره. اگه با تور ایتالیا سفر کردین، بدون دیدن کلیسا سانتا ماریا میلان رو ترک نکنین. کلیسای سانتا ماریا دل گرازی که از دیدنی های ایتالیاس، شامل دو بخش است و هر بخش در یک دوره زمانی ساخته شده. بخش جلویی کلیسا در سال ۱۴۹۰ تکمیل گشت و به سبک رومانس با طاقهای گرد و اطاقهای تودرتو برای خاندان اشراقی اسفورزا آماده شد. بخش پشتی آن که امروزه معبد کلیسا محسوب میشود چند سال بعد توسط معماری دیگر و به دستور بازماندگان خاندان اسفورزی تکمیل گشت.این بخش اما به شکل گوتیک ساخته شده است.
شام آخر The Last Supper

شام آخر (به ایتالیایی: Il Cenacolo or L’Ultima Cena) یکی از دیوارنگاره‌های لئوناردو داوینچی ایتالیایی است. این نقاشی سراسر یک دیوار تالار مستطیل شکلی را می‌پوشاند که سالن غذاخوری صومعه سانتا ماریا دله گراتسیه در شهر میلان بوده است.

 اپرا در سالن تئاتر «آلا اسکالا» ‌| Opera at Teatro alla Scala

این سالن باعظمت، یکی از معتبرترین مراکز اجرای اپرا در جهان به شمار می‌آید. این تالار میزبان اجرای مهم‌ترین قطعه‌های موسیقی و حضور موسیقی‌دانان، خواننده و نوازنده‌ها و همچنین بینندگان بی‌شمار آنها بوده است. این تالار گنجایش 2800 نفر را دارد که در کل ایتالیا، بی‌همتاست. فصل اجراها معمولاً از اوایل ماه دسامبر آغاز و تا ماه می ادامه می‌یابد؛ اما پیدا کردن بلیت اجراها به آسانی امکان پذیر نیست! فراموش نکنید که به «باکس آفیس» در موزه اسکالا هم سری بزنید؛ جایی که می‌توانید لباس‌های باشکوه و تاریخی و وسایل کسانی که روی این سن اجرا داشته‌اند را ببینید.

قلعه فورزسکو  Castello Sforzesco

این قلعه که توسط ویسکانتی و خانواده فورزا، حاکمان میلان در سال‌های 1277 تا 1447 میلادی اداره می‌شد، در سال 1368 ساخته و در سال 1450 میلادی بازسازی شد. موزه قلعه شامل مجموعه‌ای از موزه‌هاست که یکی از آنها به مجسمه‌ها اختصاص دارد؛ مجموعه‌ای شامل «پیتا روندانینی»، آخرین شاهکار میکل‌آنژ که در سال 1953 از رم به این مکان منتقل شد از دیگر دیدنی‌های این قلعه به حساب می‌آید. سایر موزه ها دربرگیرنده آثار دکوراتیو و تزئینی شامل اشیای پیش از تاریخ و عتیقه‌های مصری و سلاح‌های ارتش و زره‌های قرون‌وسطی هستند.

گالری نقاشی بررا  Pinacoteca di Brera

عمارت رنسانسی بررا، بین سال‌های 1651 تا 1773، با کاربری یک مدرسه یهودی ساخته شد؛ اما از سال 1776، تبدیل به آکادمی هنرهای زیبا شد و در نهایت به موزه بررا، یکی از بهترین موزه هنر در ایتالیا بدل گشت. بسیاری از آثار این گالری از کلیساهای متروک یا تخریب شده به اینجا منتقل شده‌اند. به محض ورود به حیاط، مجسمه ساخته شده از ناپلئون اول در سال 1809 اثر «کانوا» را خواهید دید. از جمله آثار قابل‌توجه در مجموعه نقاشی‌های قرن پانزدهم، اثر «بانو درمیان حلقه ای از فرشتگان» است. از دیگر آثار می توان به تابلوی «دو بانو» اثر جیووانی بلینی، همچنین آثاری از پائولو ورونسه، تیتان، تینتورتو و چهره‌نگاری‌های لورنزو لوتو و جیووانی باتیستا مورونی اشاره کرد اما بی شک مهم‌ترین تابلوی این مجموعه، تابلو «ازدواج باکره» اثر رافائل است.

کلیسای آمبروز مقدس  Sant’Ambrogio

 

 

کلیسای آمبروز که شاهکاری از هنر معماری رومانسک است، در سال 368 میلادی توسط آمبروز مقدس ساخته شد. وی در میلان متولد شد و از حامیان ساخت و توسعه میلان بود. چیزهای زیادی برای دیدن در این کلیسا وجود دارد؛ در ابتدای ورود، رواق بلندی چشم انسان را خیره می‌کند که متعلق به قرن نهم میلادی است، همچنین سنگ‌های تراش خورده تالار میانی بر اعتبار سبک رومانسک این بنا افزوده است. مطمئن شوید که در داخل بنا، منبر تراش خورده به سبک رومانسک و همچنین تابوتی که از قرن چهرم میلادی در زیر آن قرار دارد را ببینید. محراب بلند این کلیسا یک شاهکار هنری کارولینگین است که به سال 835 میلادی تعلق دارد.

پیاتزا دی مرکانتی  Piazza dei Mercanti

 

 

با تمام آسمان خراش‌هایی که دیدن آسمان را غیرممکن کرده‌اند، پیدا کردن فضاهایی که حس میلان قرون وسطی را به گردشگر بدهند، دشوار است؛ اما تنها با پنج دقیقه پیاده‌روی از «پیاتزا دل دوئومو»، می‌توانید جایی را بیابید که شما را قرن‌ها به عقب بر می‌گرداند. پیاتزا دی مرکانتی با تالار ساخته شده در سال 1233 میلادی، میدانی کوچک را در قلب سیاسی میلان ایجاد کرده است. نمای این عمارت از سنگ مرمر سیاه و سفید ساخته شده است و با کاربری دادگاه و محلی برای قضاوت ساخته شده بود. دریاچه لوگانو و درخت‌های نخل از سال 1272 میلادی، از دیگر جزئیاتی هستند که در این مجموعه فضای قرون وسطی را تداعی می‌کنند.

موزه باگاتی والسچی  Museo Bagatti Valsecchi

عوامل بسیاری دست به دست هم داده‌اند تا این موزه را به یکی از مقاصد برتر گردشگری میلان تبدیل کنند. دو برادر در قرن 19 میلادی، عمر خود را صرف جمع‌آوری اسباب و اثاث منزل و هنرهای تزئینی کرده تا فضای داخلی قصر خود را طوری چیدمان کنند که انگار در دوره رنسانس زندگی می‌کنند. حال شما نه تنها می‌توانید یک عمارت با چیدمان کاملاً رنسانسی را با دیوارهای نقاشی شده ببینید، بلکه می‌توانید فرآیند جمع‌آوری اسباب را نیز به سبک انگلیسی دنبال کنید؛ بنابراین حس کنجکاوی شما هنگام گشت‌وگذار درمیان هر یک از آثار تاریخی و هنری تحریک می‌شود.

 موزه پلدی پتزولی  Poldi-Pezzoli Museum

یک خانه اشرافی قدیمی، امروزه میزبان نقاشی‌های بوتیچلی، مانتنا، پیرو دلا فرانچسکا، گواردی و آثار هنرمندان دیگر است که شامل جواهرات، نقره، برنز، ظروف چینی، سفال‌های آتروسک، زره و لباس‌های جنگی و … است. کف سالن‌ها با فرش‌های ایرانی پوشانده شده و پرده‌های نقش‌دار بر روی پنجره‌ها توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند. همچنین مجموعه بزرگی از توری‌های دست‌ساز اثر بوتیچلی نیز در این موزه نگهداری می‌شود.

گالری هنر مدرن  Civica Galleria d’Arte Moderna

ساختمان «گالری هنر مدرن میلان»، محل اقامت ناپلئون هنگام حضورش در این شهر است. امروزه تزئینات داخلی این بنا به همان سبک و سیاق قبل باقی مانده است. تمرکز این موزه بر هنر مخصوص ایتالیایی، از رومانتیسیسم قرن 19 میلادی تا پست امپرسیونیسم است؛ اما مجموعه گسترده‌تر از این‌هاست! در حیاط این گالری، یک باغ به سبک انگلیسی و همچنین یک باغ گیاه‌شناسی نیز وجود دارد که به موزه تاریخ طبیعی منتهی می‌شود.

 استورجیوی مقدس  Sant’Eustorgio

«استورژیو» باسیلیکای سبک رومانسک، در قرن 12 و 13 میلادی ساخته شد؛ اما برج آن یک قرن بعد به آن افزوده و درنهایت نمای بیرونی آن در سال 1863 تکمیل گردید. اگر به آواز گروه کر به دقت گوش فرا دهید، می‌توانید هنر «میچلوتزو» در یک فضای معمارانه‌ی بی‌نظیر، با نقاشی‌های دیواری وینسنزو فوپا را درک کنید. کلیسای لورنزو ماگیوره مقدس نیز خیلی از اینجا دور نیست. قدمت آن به صدر مسیحیت باز می‌گردد اما ساخت گنبد سبک رنسانسی آن به سال 1574 می‌رسد.

  • “راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها”

 

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است