تندیس نیکولای اول سنت پترزبورگ روسیه

اگر درباره شهر سنت پترزبورگ مطالعه کنید به این نتیجه خواهید رسید این شهر مملو از جاذبه های تاریخی و فرهنگی با ویژگی های خاص می باشد . در میان دیدنی های سنت پترزبورگ چندین مجسمه و تندیس نمادین وجود دارد که مجسمه نیکولای اول یکی از آنهاست . تندیس نیکولای اول در سنت پترزبورگ Monument to Nicholas I تندیس برنزی به جای مانده از قرن نوزدهم میلادی است که در مقابل کلیسای معروف سنت اسحاق سنت پترزبورگ نصب شده است .

 

 

 

 

تاریخچه تندیس نیکولای اول سنت پترزبورگ

یادمان برنزی نیکولای اول در میدان «اسحاق مقدس»، این حکمران آهنین و مستبد را سوار بر اسب به تصویر می‌کشد. این تندیس بزرگ همانند بسیاری دیگر از قسمت‌های شهر سن پترزبورگ اثری از معمار برجسته «اوگوست دو مونفران» (Auguste de Montferrand) بوده و در بین سال‌های ۱۸۵۶ تا ۱۸۵۹ ساخته شد. کلیسای اسحاق مقدس در همسایگی نیز، اثری از این معمار شهیر است. یادمان نیکولای اول به خوبی این فرمانروای قدرتمند و خودکامه را در هیئت یک چهره نظامی نمایش می‌دهد. نیکولای اول یک افسر ارتش بود و به ویژه خود را وقف افرادش کرده و در جزئیات امور ارتش از سفارش و تغییر یونیفرم گرفته تا مهندسی استحکامات نظامی دخیل بود. حکومت مستبدانه او بر روسیه از سال ۱۸۲۵ تا ۱۸۵۵ شامل در هم شکستن شورش آزادی‌خواه دسامبری و گسترش قلمرو روسیه می‌شد.

 

 

 

 

 

برای ساخت این تندیس مدل‌های متعددی مورد استفاده قرار گرفتند. یک مدل بزرگ پونی که نیکولای اول بر روی آن نشسته توسط یک مجسمه‌ساز معروف روسیه به نام «پیتر کلود» (Peter Klodt) ساخته شد. تندیس اسب سوار بر روی سکوی کوتاهی از گرانیت قرمز فنلاندی با سه پله قرار دارد. قسمت زیر اسب نیز از مرمر سفید ایتالیایی تراشیده شده است. پیکره‌هایی که در قسمت زیر تندیس قرار دارند، نمادی از ایمان، خرد، عدالت و قدرت بوده و برای خلقشان از چهره‌های همسر و دختران نیکولای اول استفاده شد.

 

 

 

 

رونمایی تندیس نیکولای اول سنت پترزبورگ

این یادمان در ۷ جولای سال ۱۸۵۹ رونمایی گردید. ارتفاع مجسمه حدود ۶ متر بوده و در زمان خود یک شگفتی فنی بود. وقتی مونفران نقشه‌های میدان اسحاق مقدس را ثبت کرد، طراحی یکپارچه آن با میدان کاخ و میدان سنا که قبل‌تر تمام شده بودند و تندیس‌های الکساندر اول و پتر کبیر را در دل خود داشتند، حکم می‌کرد که اینجا نیز تندیسی نصب گردد. مونفران شروع به ساخت یادمانی کرد که با ساختمان‌ها و سبک‌های معماری دور میدان هماهنگ باشد. روی مجسمه به سمت کلیسای جامع اسحاق مقدس بوده و پشت اسب آن به سمت کاخ «مارینسکی»، اقامتگاه دختر نیکولای بود که همین امر سبب بروز خرافاتی درباره بداقبالی وی شد.

 

 

 

 

 

مهارت و تخصصی که در ساخت یادمان به کار رفته یکی از علل سالم ماندن آن تا به امروز از میان تعداد زیادی از مجسمه‌های سلطنتی فضای باز قرن نوزدهمی است. حصار برنزی دور تندیس که اولین بار در سال ۱۸۶۰ نصب گردید در سال ۱۹۴۰ برچیده شد. طی جنگ جهانی دوم نیز، یادمان را با تخته‌ها و کیسه‌های شن محافظت کردند. در سال ۱۹۸۷ موزه دولتی مجسمه‌های شهری، یک دوره کامل مرمت را روی این یادمان اجرا کرد.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است