بندرگاه ویکتوریا هنگ کنگ چین

بندر ویکتوریا بین جزیره هنگ کنگ و شبه جزیره کاولون قرار دارد و به خاطر موقعیت استراتژیک خود یکی از مراکز تجاری مهم در منطقه خود مختار هنگ کنگ می باشد. علت نام گذاری این بندر به نام بندر ویکتوریا، نام ملکه کشور بریتانیا یعنی ملکه ویکتوریا بوده است، چون هنگ کنگ به مدت 150 سال مستعمره این کشور بوده است. بندرگاه ویکتوریا هنگ کنگ امروزه به یکی ازجاذبه های توریستی هنگ کنگ تبدیل شده است.

درباره بندرگاه ویکتوریا هنگ کنگ

بندرگاه ویکتوریا هنگ کنگ بندرگاهی طبیعی میان کوولون و جنوب جزیره هنگ کنگ می باشد که یکی از عمیق ترین بنادر جهان به حساب می آید. نام این بندرگاه در دوران حاکمیت بریتانیا به هنگ کنگ به افتخار ملکه ویکتوریا ملکه پادشاهی بریتانیای کبیر و ایرلند و امپراتوری هند نام گذاری شد. این مکان نمایش خیره کننده ای از آسمان خراش ها از جزایر هنگ کنگ در یک طرف و خط ساحلی در طرف دیگر می باشد.هر سال به مناسبت تاسیس جمهوری خلق چین مراسم آتش بازی در بندر ویکتوریا انجام می شود. در طول تاریخ خود این بندر شاهد پروژه های احیا متعدد در هر دو ساحل خود بوده است که از لحاظ گسترش اثرات بر روی کیفیت آب و از دست دادن زیستگاه طبیعی نگرانی های محیط زیستی به همراه خود داشته است.

 

 

 

 

بعضی از فعالیت های تفریحی که در این بندرگاه انجام می شود میتوان به مسابقات شنا در سال 1850 میلادی و آبپا که توسط اعضای باشگاه ورزشی هنگ کنگ و باشگاه ویکتوریا برگزار شد، اشاره کرد. ویکتوریا هاربر یا همان بندر هنگ کنگ با حدود 42 کیلومتر مربع وسعت که از استان سیتو چووان شروع می شود و تا نقطه غربی جزیره سبز هنگ کنگ ادامه دارد بیشتر برای دیدگاه شبانه پانوراما و خط افقی آن به ویژه در جهت جزیره هنگ کنگ شناخته شده است.

 

 

 

 

این بندر در طول سال میزبان بسیاری از نمایشگاه های عمومی و بسیاری از افتتاحیه های خیابان ستاره ها، مرکز جهانی جدید، سالن مشاهیر هالیوود از این مکان صورت گرفته است. بندرگاه ویکتوریا شامل چندین جزیره به نام های جزیره سبز، جزیره کوچک سبز، کوولون راک و جزیره تسینگ یی در داخل خود می شود.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  3   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  32,483 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

در حال حاضر 9996 سایت و مشاغل در دایرکتوری صفر یک ایران معرفی شده اند که دسترسی به ده ها هزار لینک را برای شما ساده تر میکند چرا که برخی از آیتم ها شامل چند شبکه اجتماعی میباشند . علاوه بر جستجوی پیشرفته ای که در بخش دایرکتوری سایت ها وجود دارد ، 2327 مطلب و مقاله در زمینه های مختلف و 375 خبر و رویداد از دیگر کشورها به همراه 9 ویدئوی متنوع  ، موجب گردیده بازدیدکنندگان بیشتر و هدفمند تری از سایت های شما بازدید کنند . قرارگیری مشاغل شما در کنار مطالب همان شهر و کشور ، بازده ای فوق العاده مناسب را برای صاحبان مشاغل ایرانی خارج از کشور بوجود آورده است.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید