مجسمه عشق در گرجستان

مجسمه عشق در گرجستان

در شهر باتومی Batumi گرجستان که شهری بندری و در مرز این کشور با ترکیه است، دو مجسمه متحرک به نام عشق علی و نینو قرار دارند که از صفحات فلزی ساخته شده اند.در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا شما را با مجسمه عشق در گرجستان آشنا کنیم .

ارتفاع هر کدام از مجسمه ها که فیگور شماتیکی از یک زن و مرد هستند به 7 متر می رسد. این دو مجسمه به سمت یکدیگر می چرخند و در هر هشت دقیقه یک بار در یکدیگر ادغام می شوند.

سازنده این اثر گفته که طرح اولیه اش را از رمانی به نام Ali & Nino الهام گرفته است که داستان عشق دختری گرجی و پسری آذربایجانی را بازگو می کند. این اثر هنری سمبلی از دوستی بین دو کشور گرجستان و آذربایجان است.


مجسمه علی و نینو  در پارک میراکل  دقیقا پشت چرخ فلک و در کنار اسکله قرار دارد این مجسمه یکی از آثار مهم هنرمند گرجستان به نام Tamara Kvesitadze است. مجسمه عشق یا مجسمه علی و نینو که نمادی از عشق یک پسر آذری به نام علی و دختر گرجی به نام نینو است یکی از جاذبه های مهم شهر باتومی محسوب می شود و بازدید از آن تقریبا در برنامه همه تورهای باتومی قرار دارد. این مجسمه مدرن برگرفته از داستانی غم انگیز و نوستالژیک است علی و نینو که از دو کشور و فرهنگ متفاوت عاشق هم دیگر می شوند با وجود مشکلات و اختلافات فراوان برای عشق خود می جنگند و به هم می رسند اما با شروع جنگ از هم دور شده و با مرگ علی در جنگ برای همیشه جدا می شوند.

مجسمه مدرن علی و نینو که لایه هایی فلزی درست شده اند این داستان زیبا و غم انگیز را به زیبایی تمام توصیف می کند هر ۱۰ دقیقه دو مجسمه به سمت هم حرکت کرده اول بوسه بر لبان هم می زنند و بعد جسم آن ها در هم فرو رفته و به شکل یک تن در می آیند اما بعد از هم جدا شده و به طرف مخالف می روند و از هم دور می شوند.
این تندیس ۷ متری فلزی می باشد و با بهترین تکنولوژی روز کار می کند. زیبایی مجسمه که با نور آبی تزیین شده  در شب دو چندان است مطمئن باشید از دیدن آن بسیار لذت خواهید برد و یکی از بهترین خاطراتتان از تور گرجستان خواهد بود.

  • “راهنمای اقامت ،تحصیل ،سفر وزندگی در دیگر کشورها  “
=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است