موزه ملی العین امارات

شهر تاریخی و کهن ابوظبی در کشور امارات متحده عربی که هر ساله پذیرای گردشگران خارجی و داخلی بسیاری می باشد، با دارا بودن قدمت تاریخی، در طول ادوار گذشته عتیقه جات، آثار باستانی و دیدنی، میراث فرهنگی و ظروف قدیمی و ارزشمندی را در دل خود پرورانده است. همان طور که گفتیم شهر ابوظبی به غیر جاذبه های تفریحی و دینی، از فرهنگ غنی و تاریخ کهنی برخوردار است که موزه ملی العین مظهر تاریخی این شهر می باشد.

 

 

 

 

موزه ملی العین در شهر ابوظبی و در منطقه العین قرار داشته و قدیمی ترین موزه کشور امارات متحده عربی می باشد. این موزه در سال 1971 میلادی به دستور شیخ خلیفه بن زاید آل، حاکم مرحوم کشور امارت متحده عربی ساخته شده است.

 

 

 

 

 

موزه العین یکی از راه‌هایی است که می‌توان در مورد تاریخ ابوظبی و امارات یاد گرفت و آن را تجربه کرد. گشت و گذار در موزه ملی العین مقصد جذابی به همراه دوستان یا خانواده به شمار می‌رود. این موزه ویترینی از یافته‌های باستان‌شناسی متعدد، هدیه‌های دریافتی از موسس امارات (شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان) و بخشی اختصاص یافته به مردم‌شناسی است. اگر به تاریخ و فرهنگ بومی این کشور علاقه‌مند هستید، بازدید از این موزه را به هیچ‌وجه از دست ندهید.

 

 

 

 

بخش های موزه ملی العین

موزه العین از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

بخش قوم نگاری که به نمایش آثاری همچون نسخه های قدیمی از قرآن کریم، دست نوشته های قدیمی و زیر خاکی، لباس ها و لوازم آرایش و بدلیجات عتیقه زنان عرب پرداخته است.

بخش باستان شناسی که به حفاظت و نمایش عتیقه جات و آثار باستانی مربوط به عصر حجر و عصر برنز مانند ابزارهای سنگی، آهن آلات، محصولات برنز و سرامیکی پرداخته است. علاوه بر این که این بخش چنین آثار باستانی را به نمایش گذاشته است، به تفاوت های عصر مدرن با عصر حجر و همچنین تاثیر کشف نفت بر زندگی اجتماعی و اقتصادی مردمان این منطقه نیز پرداخته است.

 

 

 

 

 

یکی از معروف ترین اشیا در موزه ملی العین تکه سنگی است که آپولو 17 (سفر یازدهم ماموریت‌ های آپولو و آخرین (ششمین) سفر انسان به کره ماه) از سفر خود به ماه آورده و توسط سازمان ناسا به کشور امارات شده است. وجود این سنگ در موزه ملی العین باعث شهرت بیشتر این موزه شده و گردشگران تور ابوظبی را به دیدن این موزه جذب کرده است. موزه ملی العین در شهر ابوظبی، مرکز منطقه العین امارات، ضلع غربی خیابان زاید بن سلطان و در نزدیکی میدان مورا با واقع شده است.

 

 

 

 

 

ساعات بازدید از موزه العین به شرح زیر است:

شنبه تا پنجشنبه: 08:30 صبح تا 19:30 بعد از ظهر

جمعه ها: 03:00 ظهر تا 19:30 بعد از ظهر

این موزه دوشنبه ها تعطیل است.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است