تل زینبیه کربلا عراق

تل زینبیه در کربلا همان تپه و جایگاهی است که حضرت زینب (س) در روز دهم محرم سال 61 هجری قمری، جنگ برادرش را با لشکر یزید نظاره می‌کرد. حضرت زینب (س) خواهر معصوم امام حسین (ع) در آن روز آرام نداشت و از بالای تپه‌ای که امروز آن را تل زینبیه می‌نامند، از احوال برادرش در طول جنگ با خبر می‌شد.

تل زینبیه کجاست ؟

تل زینبیه در کربلا از نظر موقعیت مکانی در سمت جنوب غربی حرم امام حسین علیه السلام واقع شده است . در حال حاضر تل زینبیه به صورت یک بنای مسجد مانند ساخته شده است که زائران کربلای معلی می توانند در این مکان مقدس به عبادت و نماز نیز بپردازند.

این بنا تقریبا ۵ متر نسبت به کف صحن حرم مطهر امام حسین علیه السلام بالاتر هست که با چندین پله می توان به آن وارد شد. تل زینبیه در فاصله ای تقریبا ۳۵ متری تا مقتل و قتلگاه امام حسین علیه السلام فاصله دارد.

شیعیان این جایگاه را که حضرت زینب (س) با تمام دلهره‌ها و بی‌قراری‌ها برای برادر بر روی آن قدم برداشته است، به عنوان زیارتگاهی مقدس می‌دانند و در کنار زیارت از حرم امام حسین (ع) به زیارت این مکان مقدس می‌روند.

ورود به بنای تل زینبیه باید چند پله را به بالا بروید که به زیارتگاه برسید، آن‌گاه برای آرام دل و صفای روحتان عبادتی را در درگاه الهی در آن مکان به جای آورید. گنبد زیبای آبی رنگ آن را با کاشی‌ مزین کرده‌اند که با دیدن آن چشم‌ها از شوق لبریز می‌شود و دیده را می‌شوید و روح را جلا می‌دهد.

در اواخر سال ۱۳۹۸ هجری قمری برای آخرین بار تجدید بنای این مکان انجام شده است. نیم ضریح داخل تل زینبیه را هنرمندان عزیز استان آذربایجان‌شرقی و در محل دانشگاه هنر اسلامی تبریز ساخته اند . تا عرض ارادتی باشد به ساحت مقدس حضرت زینب سلام الله علیها واقعا کسی نمی تواند درک کند بر بلندای این تل خاک چه کشیده است.

پیشنهاد میکنیم در سفر خود به کشور عراق و زیارت از آستان مقدس اهل بیت (ع) از دیدنی های آن مانند شهر کوک و مسجد جامع سامرا بازدید کنید تا با فرهنگ مردم این مرز و بوم آشنا شوید.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است