رود دجله سمرقند عراق

عراق کشوری در غرب ایران با تمدنی چند هزار ساله جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوانی دارد که در حال حاضر به عنوان یکی از مقاصد گردشگری زیارتی در دنیا شناخته می‌شود. طبیعت عراق در کناره‌های رود دجله و فرات که از هزاران سال پیش در جریان بوده‌اند، بسیار دیدنی است.

رود دجله 1 - رود دجله سمرقند عراق

درباره رود دجله

رود دجله یکی از رودهای کشور عراق به طول 1850 کیلومتر است که از دامنه جنوبی رشته کوه توروس در ترکیه سرچشمه می‌گیرد و با عبور از مرز شرقی سوریه، از شهرهای بغداد و موصل عبور می‌کند. دجله پس از پیوستن به رود فرات، اروندرود را که همچون مرزی طبیعی مابین فلات ایران و عراق است، تشکیل می‌دهد و در جنوب شرقی عراق به خلیج فارس می‌ریزد.

رود دجله 1 - رود دجله سمرقند عراق

معنای رود دجله

رود دجله را در زبان پارسی باستان با نام تیگره می‌شناختند که معنای آب تند و تیز و رودخانه‌ای سریع دارد. از آنجائیکه رودها با خود آبادانی و سرسبزی را برای منطقه به ارمغان می‌آورند، زندگی افراد وابستگی زیادی به آب دارد. وجود رودها از گذشته تا به امروز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است به طوری‌که شاهد شکل‌گیری تمدن‌های بزرگ در کنار رودها هستیم.

رود دجله 2 - رود دجله سمرقند عراق

در سفر به بغداد، قایق‌سواری در رود باستانی دجله را تجربه کنید و از دیدن مناظر زیبا نهایت لذت را ببرید. در میانه راه از قبایل مَعدان در جنوب شرقی عراق در اهوار العراق (تالاب‌های عراق) که سرزمینی حاصل‌خیز در میان دو رود دجله و فرات است، دیدن کنید.

رود دجله 3 - رود دجله سمرقند عراق

اینجا می‌توانید نوادگان سومری ها را در هلال حاصل‌خیز بین النهرین که به ونیز خاورمیانه شهرت دارد، ببینید و با مردمانی آشنا شوید که در خانه‌هایی به نام مُضیف (خانه‌هایی از جنس نی) زندگی می کنند.

رود دجله 4 - رود دجله سمرقند عراق

اگرچه در طی جنگ عراق و خشک کردن تالاب با مهندسی حرفه‌ای و هزینه‌ای گزاف به دستور صدام حسین، ساکنین آن به نسبت سال‌ها قبل بسیار کم شده‌اند اما با بازگرداندن آب و احیای تالاب، تعدادی از ساکنان گذشته به تالاب بازگشته‌اند و زندگی هنوز در جریان است.

در سفر به عراق بازدید از زیگورات اور، مسجد ام القرا، قبرستان وادی السلام و قصر عباسی بغداد را در برنامه خود قرار دهید تا با تاریخ و فرهنگ کشور عراق بیشتر آشنا شوید.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  7   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  33,846 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

در حال حاضر 9996 سایت و مشاغل در دایرکتوری صفر یک ایران معرفی شده اند که دسترسی به ده ها هزار لینک را برای شما ساده تر میکند چرا که برخی از آیتم ها شامل چند شبکه اجتماعی میباشند . علاوه بر جستجوی پیشرفته ای که در بخش دایرکتوری سایت ها وجود دارد ، 2334 مطلب و مقاله در زمینه های مختلف و 388 خبر و رویداد از دیگر کشورها به همراه 9 ویدئوی متنوع  ، موجب گردیده بازدیدکنندگان بیشتر و هدفمند تری از سایت های شما بازدید کنند . قرارگیری مشاغل شما در کنار مطالب همان شهر و کشور ، بازده ای فوق العاده مناسب را برای صاحبان مشاغل ایرانی خارج از کشور بوجود آورده است.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید