کلیسای افغان بمبئی هند

در شهر بمبئی کلیسایی با معماری تماشایی وجود دارد که با نام کلیسای افغان در بمبئی شناخته می شود و دیدن آن خالی از لطف نیست.اما اگر از معماری، کاربردها و سایر موارد گذر کنیم، یک نکته تاریخی مهم در ساخت آن وجود دارد.نام اصلی این مکان که با نام کلیسای افغان در بمبئی شناخته می شود، کلیسای سنت جان کشیش آنگلیکان است. در حقیقت این سازه یک کلیسای انگلیکن است که توسط یتانیایی ها در بمبئی ساخته شده است.

 

 

 

 

تاریخچه کلیسای افغان بمبئی

این مکان را در سال 1847 میلادی بنا نهاده اند و هدف از ساخت آن بزرگداشت قربانیان یک اتفاق تاریخی بوده است. کلیسای افغان در بمبئی با هدف بزرگداشت کشته شدنگان جنگ اول افغان و انگلیس که در سال 1838 اتفاق افتاده است، ساخته گردیده است و امروزه یکی از بناهای دیدنی شهر بمبئی می باشد. این نبرد که در جنوب دره هلمند به وقوع پیوست که با پیروزی افغان ها بر قوای بریتانیا پایان یافت و گفته شده است 4500 سرباز به همراه 12 هزار نفر خانوده و مردم همراه آنها توسط جنگجویان قبائل افغان قتل عام شدند.پدر نهایت در جنگ کابل نیروهای انگلیسی پیروز شدند. گفته شده از این نبر تنها یک نفر به نام جراح برایدن جان سالم به در برده است.

 

 

 

 

کلیسای افغان در قسمت جنوبی این شهر و در منطقه کولابا ساخته شده است. این مکان به عنوان یک کلیسای کوچک کاهگلی کار خود را در یک کیلومتری جنوب مکانی که امروزه به عنوان بیمارستان نیروی دریایی هند و در آن زمان با نام کلبه بیماران شناخته می شده است، آغاز نموده است.

آدرس: Nanabhai Moos Marg, Navy Nagar, Colabaدایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  1   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  32,481 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

در حال حاضر 9996 سایت و مشاغل در دایرکتوری صفر یک ایران معرفی شده اند که دسترسی به ده ها هزار لینک را برای شما ساده تر میکند چرا که برخی از آیتم ها شامل چند شبکه اجتماعی میباشند . علاوه بر جستجوی پیشرفته ای که در بخش دایرکتوری سایت ها وجود دارد ، 2327 مطلب و مقاله در زمینه های مختلف و 375 خبر و رویداد از دیگر کشورها به همراه 9 ویدئوی متنوع  ، موجب گردیده بازدیدکنندگان بیشتر و هدفمند تری از سایت های شما بازدید کنند . قرارگیری مشاغل شما در کنار مطالب همان شهر و کشور ، بازده ای فوق العاده مناسب را برای صاحبان مشاغل ایرانی خارج از کشور بوجود آورده است.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید