10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع از غذاهای آمریکایی

آشنایی بیشتر با غذاهای آمریکایی

هر کشوری رژیم غذایی مخصوص خود را دارد و قطعا آمریکا نیز اینگونه هست . رژیم غذایی مردم آمریکا و غذاهای آمریکایی نیز، مانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان، بازتاب‌دهنده‌ و برگرفته از تاریخ و فرهنگ پیشینیان این سرزمین است. با ورود مستعمران اروپائی به این کشور و ساکن شدن در بسیاری از مناطق این سرزمین، فصل جدیدی در فرهنگ غذایی مردم این منطقه گشوده شد. در این مطلب ابتدا ده غذای معروف در آمریکا و سپس ده خوراکی منع شده و ممنوع در آمریکا را بررسی میکنیم.

10 غذای معروف از غذاهای آمریکایی

از معروف ترین غذاهای آمریکایی که تقریبا در همه جای دنیا شناخته شده‎اند میتوان به ده مورد زیر اشاره کرد.

1 – همبرگر آمریکایی

همبرگر-امریکایی

مهاجران آلمانی همبرگر را به آمریکا آوردند. چه کسی، در دهه ۱۸۸۰، تصمیم گرفت که گوشت را بین نان قرار دهد و محصولی ایجاد کند که آن را به نام همبرگر می شناسیم و امروزه علاقه به آن جای بحث دارد (حداقل چهار ادعا وجود دارد). صرفنظر از نژاد، عشق و عاشقی آمریکایی با همبرگر، . همتایان آن ها، هر ساله ۵۰ هزار میلیارد همبرگر تنها در ایالات متحده خورده می شود.همبرگر یکی از معروف ترین غذاهای آمریکا شناخنه میشود.

2 – پای سیب

پای سیب

عبارت “پای سیب درست مانند آمریکایی آن” برای توصیف چیزی کاملاً آمریکایی استفاده می شود اما در واقع یک اسم بد نامگذاری شده است – پای سیب صدها اگر نه هزاران سال است وجود دارد. اولین دستور غذایی ثبت شده آشپزی انگلیسی در قرن ۱۴ ام بطور برجسته نمایان شده است. با این حال، دسر به نمادی از روش زندگی آمریکایی تبدیل شده است و پای سیب نیز از دیگر معروف ترین غذاهای آمریکا به شمار میرود و در لیست همیشگی غذاهای آمریکایی است.

3 – لوبیای پخته

لوبیای پخته

تصور می شود که لوبیای پخته اقتباسی از یک cassoulet ، یک خورشت لوبیای فرانسوی یا تغییر در یک غذای معرفی شده به مهاجران اروپایی توسط بومیان آمریکا باشد. اما هاینتس، معروف ترین نام تجاری، در ایالات متحده در سال ۱۸۹۵ راه اندازی شد، که لوبیای پخته مدرن را کاملاً آمریکایی می سازد و آنرا در زمره معروفترین غذاهای آمریکایی قرار میدهد.

4 – پنکیک دوغ

پنکیک دوغ

پنکیک قرن هاست که وجود دارد اما این آمریکایی ها هستند که آن را از ان خود کرده اند. پنکیک در ایالات متحده ضخیم، کرکی، و بسیار هوس برانگیز است. با زغال اخته، کمی شربت افرا و در کنار گوشت نمک زده سرو می شود و غذای آمریکایی پر طرفداری است..

5 – بیسکویت شکلاتی

معروف ترین غذاهای آمریکا

آمریکایی ها قطعاً می دانند چگونه یک چیز لذت بخش تولید کنند، که ابداً به عنوان تکه شیرینی شکلاتی، به طور بسیار گسترده خورده نمی شود. برای اولین بار در اواخر دهه ۱۹۳۰ روت ویکفیلد دستور تهیه شیرینی با تراشه های شکلات را ارائه کرد. بیسکویت شکلاتی از آن دسته از غذاهای آمریکایی است که به شدت در کشورهای دیگر رواج پیدا کرده است.

6- پشمک

پشمک

پشمک نیز از دیگر غذاهای آمریکایی است که بسیار معروف شد. فوق العاده شیرین، بد برای دندان های شما، اما طعم بهشتی، آب نبات پنبه ای (پشمک در انگلستان) قند تاب خورده به نحوی محو ناشدنی، مربوط به نمایشگاه ها است. اگرچه ریشه های آن در اروپا و یا خاورمیانه هستند، هنگامی که یک شیرینی فروش با یک دندانپزشک ایالت تنسی به نام ویلیام جیمز موریسون (بله، واقعا) برای تولید اولین ماشین پشمک تیمی تشکیل داد، تنها برای بازار انبوه در دسترس قرار گرفت. که به علت یک طوفان در نمایشگاه جهانی سنت لوئیس در سال ۱۹۰۴ به ناچار فروکش کرد.

7 – کاپ کیک (کیک فنجانی)

کیک فنجانی

هر چند کیک های کوچک اروپایی هستند، کاپ کیک یک اختراع آمریکایی است، که در دستور تهیه تیکو آمریکایی کتاب آملیا سیمونز ۱۷۹۶ با عنوان “یک کیک که در فنجان های کوچک پخته می شود” ارائه شد. تهیه آن ها بسیار سریع و آسان است و آمریکایی ها علاقه زیادی به آن دارند. کاپ کیک ها جایگاه خاصی در بین غذاهای آمریکایی پیدا کرده اند و از محبوبترین دسرها به شمار میروند.

8 – دونات

دونات

دیگر غذای آمریکایی مشهور دونات است. بسیاری ادعا برای دونات را کنار گذاشته اند : مهاجران هلندی با آن ها مشابه oliekoek را آوردند؛ و در سال ۱۸۴۷ این شیرینی حفره ای به ملوان هانسون گرگوری نسبت داده شد. اما کشف اخیر یک کتاب آشپزی انگلیسی نوشته شده در سال ۱۸۰۰ نشان می دهد که یک دستور برشخمیر بسیار سرخ شده  “آجیل داو” ، اولین و قدیمی ترین نمونه است. هر کسی که آن ها را اختراع کرد، آن ها در حال حاضر بخشی از آگاهی آشپزی آمریکایی هستند – تخمین زده می شود که ۱۰ میلیارد دونات در ایالات متحده در سال تولید می شود.

9 – هات داگ

هات داگ

هات داگ ها احتمالاً معروف ترین غذاهای خیابانی آمریکایی هستند. سوسیس به سبک آلمانی، که بخار پز یا کبابی می شوند و به عنوان فینگرفود بین نان قراره داده می شوند، در سال های ۱۸۷۰ تا ۱۸۸۰ شروع به ظهور کردند. در حال حاضر، انواع مختلفی از جمله چیلی داگ و کورن داگ (سوسیس پوشیده شده در خمیر که سرخ می شود و روی یک چوب سرو می شود) وجود دارند. آن ها در رویدادهای ورزشی، نمایشگاه ها، کارناوال و گوشه و کنار خیابان در همه جا موجود هستند. هات داگ که از معروف ترین غذاهای آمریکا شناخته میشود در همه جای دنیا طرفداران زیادی دارد و بیشتر آنرا به عنوان یک غذای خیابانی میشناسند.

 10 – ذرت بو داده (پاپ کورن)

خوراکی های آمریکا

پاپ کورن که یکی از غذاهای معروف آمریکا و جهان است به نظر می رسد برای اولین بار در ایالات متحده در دهه ۱۸۲۰ برای کسب محبوبیت فروخته شده است.

10 غذای منع شده در غذاهای آمریکایی

آمریکایی‌ها عاشق غذای خود هستند و تقریبا قادر به خرید هر چیز قابل تصوری از رستوران‌ها، مزارع، بازارها و سایر فروشگاه­‌ها هستند، اما برخی از غذاها درآمریکا منع مصرف شده‌اند. سازمان غذا و داروی آمریکا، فروش و خوردن بسیاری از غذاها را به دلیل امن نبودن برای مصرف، منع کرده است. در اینجا لیست ۱۰ غذای منع شده در آمریکا را می‌بینید که باید مصرف آنرا از لیست غذاهای آمریکایی خود، حذف کنید.

ده غذای آمریکایی که خوردن آنها در آمریکا منع شده است.

1 – جغول بغول (غذای آمریکایی از دل و جگر و قلوه گوسفند)

معروف ترین غذاهای آمریکا

هگیس ترکیبی از جگر (کبد)، دل و شش گوسفند با گوشت گاو و اوتمیل و ادویه زده شده با پیاز و فلفل است. این مخلوط سپس در شکم گوسفند گذاشته و جوشیده می‌شود. هگیس غذای ملی اسکاتلند است و با شلغم و پوره­‌ی سیب زمینی سرو می‌شود.

از سال ۱۹۷۱، هر نوع غذایی که از شش‌های حیوانات درست شود، جز یکی از ۱۰ غذای منع شده در آمریکا محسوب می‎‌شود.

2- خاویار بلوگا

غذاهای ممنوع آمریکا

ماهی خاویار بلوگا بزرگ‌ترین خاویار است که بیش از ۹۰۰ کیلوگرم وزن و ۴٫۵ متر طول دارد. برای خاویار ماده، ۲۵ سال طول می کشد تا بالغ شود و تخم تولید کند. این خاویار در رنگ‌های خاکستری روشن تا تیره موجود است. مرواریدهای آن بسیار شکننده هستند و مزه‌ی کره‌ای دارند.

در سال ۲۰۱۵، آمریکا مصرف این نوع خاویار را به علت صید زیاد ممنوع اعلام کرد و آنرا از غذاهای آمریکایی منع شده اعلام کرد

3- شیر پاستوریزه نشده

معروف ترین غذاهای آمریکا

شیر پاستوریزه نشده یا شیر خام، شیری است که به طور مستقیم از پستان حیوان دوشیده شده و گرما ندیده و یا پاستوریزه نشده است تا باکتری‌هایش کشته شود. شیر خام نسبت به شیر پاستوریزه ریسک آلوده بودن با باکتری‌های مضر را دارد که سبب بیماری‌های ناشی از مواد غذایی می‌شود. کودکان در معرض ریسک بیش‌تری برای این بیماری‌ها هستند، چرا که سیستم ایمنی آن‌ها کاملاً توسعه نیافته است.

سازمان غذا و دارو، فروش یا پخش شیر خام را جز غذای منع شده در آمریکا اعلام کرده است، اما ایالت‌ها می توانند قانون خود را در برابر فروش آن به کار گیرند. نوشیدن و مصرف شیر پاستوریزه نشده در ۵۰ ایالت قانونی است، اما ۲۰ ایالت فروش آن را ممنوع کرده‌اند. ۱۳ ایالت اجازه فروش این شیر را در مغازه‌ها و ۱۷ ایالت اجازه‌ی فروش را تنها در مزارعی که تولید می‌شوند، دارند.

4- روغن ساسافراس

غذاهای ممنوع آمریکا

از دیگر غذاهای ممنوع آمریکا روغن ساسافراس است. روغن ساسافراس از پوست ریشه‌ی خشک شده‌ی درخت ساسافراس استخراج می‌شود. این درخت با شاخه‌های نازک و بلند و پوست قهوه‌ای و نارنجی رنگ، ۶ تا ۱۲ متر طول دارد. برگ‌ها بیضی هستند و می توانند تا طول ۸ تا ۱۸ سانتی متر رشد کنند و گل‌های آن کوچک و به رنگ سبز یا زرد هستند.

بسیاری از قبیله‌های سرخ پوستی آمریکا از آن برای مصارف پزشکی از جمله کمک به درمان آکنه، اختلال ادراری و تب استفاده می‌کردند. سازمان غذا و داروی آمریکا تمامی مصارف ساسافراس از جمله پوست، روغن و سافرول به عنوان طعم دهنده و افزودنی غذا را ممنوع اعلام کرد. این ممنوعیت در سال ۱۹۷۹ در طی مرتبط کردن آن با سرطان و مسموییت غذایی در پی استفاده‌ی زیاد از آن انجام گرفت و مصرف آن از غذاهای آمریکایی حذف شد.

5- توکا

توکا

این پرنده در ابتدا غذای مرسوم در فرانسه بود و به مدت ۸ دقیقه پخته و به صورت کامل سرو می‌شد. این غذا باید به طور کامل همراه با سر و استخوان‌ها خورده شود. کشتن و فروش توکا در فرانسه در سال ۱۹۹۰ ممنوع شد، اما شکارچیان به گرفتن این نوع پرنده و فروش آن‌ به رستوران‌های محلی ادامه دادند. در سال ۲۰۰۷ قانون جدی‌تری به جهت حفاظت از این گونه پرندگان اعمال شد.

در حال حاضر کشتن، پختن و یا قاچاق این پرنده در سرتاسر اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا جرم و جز ۱۰ غذای منع شده در آمریکا محسوب می‌شود.

6 – کاسو مارزو

معروف ترین غذاهای آمریکا

یکی از ۱۰ غذای منع شده در آمریکا، با آنکه از معروف ترین غذاهای آمریکا محسوب میشود، کاسو مارزو یا پنیر فاسد است که به طور معمول در آب نمک خوابیده می‌شود، دودی شده و در انبار می‌ماند تا کاملاً برسد.

سازندگان این پنیر، آن را بدون هیچ پوششی در بیرون می‌گذارند و حتی مگس‌ها در نزدیکی محل تهیه‌ی آن تخمگذاری می‌کنند.

ساردنی‌ها می‌گویند که بهترین زمان مصرف این پنیر، وقتی است که لاروها درون آن حرکت می‌کنند و اگر لاروها مرده باشند، پنیر برای مصرف سمی می‌شود. به دلیل پاستوریزه نبودن، مصرف این پنیر در ایالات متحده آمریکا غیر قانونی است و در لیست ممنوعه غذاهای آمریکایی جای دارد.

7- باله‌های کوسه

غذاهای ممنوع آمریکا

عمل کندن باله‌های کوسه توسط ایالات متحده آمریکا غیر قانونی شده است. کندن باله‌ها یکی از بزرگ‌ترین تهدیدی است که کوسه‌ها با آن مواجه می‌شوند. پس از این که باله­‌ی کوسه کنده شد، آن را به دریا می‌اندازند که می‌تواند سبب شود تا از خونریزی بمیرد یا توسط حیوانات دیگر خورده شود. بنابراین باله های کوسه نیز از جمله غذاهای آمریکایی است که مصرف آن ممنوع است.

بازار پر فروشی برای درست کردن سوپ از باله­‌ی کوسه وجود دارد که یک غذای آسیایی خیلی معروف و تجملی است.

8- سیب آکی

غذاهای ممنوع آمریکا

سیب آکی به نظر می رسد که یک میوه­‌ی خوشمزه باشد، اما باید قبل از خوردن آن مراقب بود. اگر این میوه به صورت نادرست مصرف شود، می تواند سبب حالت تهوع و یا حتی منجر به کما و یا مرگ شود. غلاف محافظ این میوه‌ی قرمز به صورت طبیعی باز می‌­شود و قسمت خوراکی رانشان می‌دهد که غلاف زردی، دانه‌های سیاه سمی آن را پوشانده است. سازمان غذا و داروی آمریکا مصرف تمامی قسمت‌های این میوه را ممنوع کرد، ولی بعدتر فروش سیب اکی قوطی یا یخ زده را آزاد کرد، اما واردات تازه‌ی این میوه هم چنان ممنوع است.

9 – آلوی میرابل

 آلوی میرابل

این آلو کوچک، بیضی شکل و زرد تیره است. این میوه شیرین است و در نگهدارنده‌ی میوه و دسر استفاده می‌شود. این میوه اکثراً در فرانسه یافت می‌شود که ۷۰ درصد تولیدات آن در این کشور شکل می‌گیرد. تولید آلوی میرابل از سال ۱۹۹۶ حمایت شده است و به همین دلیل پیدا کردن این میوه در آمریکا غیر ممکن است.

10 -تخم مرغ شانسی کیندر

تخم مرغ شانسی کیندر

این تخم مرغ شانسی به طور گسترده در سرتاسر جهان به جز در ایالات متحده آمریکا معروف است. این تخم مرغ شانسی یک لایه شکلات به شکل تخم مرغ است، که شامل یک کپسول پلاستیکی است که درون آن یک اسباب بازی موجود است. قانون سال ۱۹۳۸ فروش هرگونه شکلات که شامل یک شی غیر خوردنی باشد را غیر قانونی اعلام کرد و به همین ترتیب بود که این تخم مرغ شانسی جز یکی از ۱۰ غذای منع شده در آمریکا شد.

هدیه روماکو به خوانندگان

و اما شاید برجسته ترین غذایی که بتوان ار آن به عنوان یک غذای معروف آمریکایی نام برد بوقلمون شکم پر باشد. از آنجا که احتمالا خوانندگان این مطلب را میتوان در دسته بندی شکموها! قرار داد و این احتمال را میدهیم که ساکن آمریکا و یا علاقه مند به غذاها و آداب و رسوم آمریکایی ها باشید تصمیم گرفتیم آنرا به شکل مجرا معرفی کرده و طرز تهیه آنرا نیز بیاوریم.

بوقلمون شکم پر (Turkey):

طرز تهیه بوقلمون شکم پر

یکی از مشهورترین غذاهای خانگی و رستورانی آمریکا که بیشتر در روزهای خاص نظیر روز شکرگزاری پخته می شود، بوقلمون شکم پر است. در این غذا بوقلمون را به طور کامل و بدون برش، با موادی نظیر سبزیجات، پیاز، و ادویه جات پر کرده و درون فر می گذارند. این غذا، سنتی ترین غذای آمریکایی ها است که در روز شکرگزاری و یا کریسمس به آن اهمیت ویژه ای می دهند و همواره در سفره های انها یافت می شود.

طرز تهیه بوقلمون شکم پر. از معروفترین غذاهای آمریکایی

مواد لازم برای ۱۲ نفر 

 • ۱ عدد بوقلمون متوسط بین ۶ تا ۸ کیلوگرم 
 • ۱۰۰ گرم کره 
 • یک دوم پیمانه زعفران محلول در آب 
 • ۲ پیمانه پیاز داغ 
 • ۱ کیلو گوشت چرخ کرده 
 • ۳۰۰ گرم شاه بلوط 
 • ۱ پیمانه کرفس ریز شده و تفت داده شده 
 • ۳ عدد فلفل کبابی 
 • ۱ عدد پیاز بزرگ 
 • ۱۰۰ گرم گردوی چرخ کرده 
 • به میزان لازم نمک و فلفل 

طرز تهیه : 
۱.ابتدا بوقلمون را خوب بشویید،داخل شکم آن را آغشته به نمک و فلفل کنید و ۵۰ گرم کره داخل شکم بوقلمون بمالید. 
۲. از قبل گوشت چرخکرده را با کمی پیاز داغ داخل یک تابه مناسب تفت دهید .شاه بلوط ( اگر شاه بلوط نبود از فندق استفاده کنید) چرخ کرده را هم به گوشت اضافه کنید .بقیه پیاز داغ و گردوی چرخ شده و کرفس ریز شده را هم به مواد گوشتی اضافه کنید.حالا فلفل کبابی خرد شده ،کمی زعفران و نمک و فلفل را هم به گوشت اضافه کنید. 
۳.مواد را داخل شکم بوقلمون بریزید و شکم آن را با سوزن درشت بدوزید.پاهای آن را مثل مرغ محکم به هم ببندید .پیاز درشت را حلقه حلقه کرده و آن را کف سینی فر با یک ظرف مخصوص بچینید.کمی نمک و فلفل هم روی پاها بریزید. 
۴.روی پوست بوقلمون کمی زعفران بمالید.۵۰ گرم کره را هم روی آن مالیده و سپس بوقلمون را داخل سینی قرار دهید .سینی را داخل فر با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد بگذارید. 
۵.وزن بوقلمون را حساب کنید .هر مقدار که بود عدد یک را از آن کم کنید تا مقدار زمانی که برای پختش لازم است به دست آید (وزن بوقلمون منهای ۱ = زمان پخت ) این گونه زمان پخت به دست می آید. 
۶.طی زمان پخت کف سینی ،آب بوقلمون جمع می شود.آن را مرتب با برس روی بوقلمون بمالید تا براق شود.برای اینکه پخت بهتری داشته باشید می توانید بوقلمون را با فویل بپوشانید. 

فوت و فن پخت بوقلمون 

بهتر است بوقلمون راتازه از بازار تهیه کرده و بپزید.اگر بوقلمون یخ زده گرفتید،۲ روز آن را داخل یخچال قرار دهید تا یخ آن باز شود.دقت کنید که بوقلمون یخ زده را در دمای اتاق قرار ندهید تا یخ آن باز شود. 
یک ساعت قبل از اینکه بوقلمون را بپزید.از یخچال بیرون بیاورید ،این کار به پخت بهتر بوقلمون کمک می کند. 
اگر می خواهید داخل شکم بوقلمون را با چاشنی مورد نظرتان پر کنید ،بهتر است چاشنی را جداگانه بپزید،سپس در نیم ساعت پخت آخر بوقلمون داخل شکم آن کنید،چون با اضافه کردن چاشنی زمان پخت بوقلمون افزایش پیدا می کند.

بهترین روش برای مزه دار کردن بوقلمون استفاد از آب نمک است .به جای اینکه شکم بوقلمون را با چاشنی پر کنید آن را در آب نمک به مدت چند ساعت یا از شب تا صبح خیس کنید.این کار باعث می شود بوقلمون شما خوش طعم تر و لذیذ تر شود.به این صورت که در یک قابلمه بزرگ آب بریزید و به ازای هر ۴ لیتر آب حدود یک فنجان نمک به آن اضافه کنید،سپس بوقلمون را داخل آن قرار دهید و آن را به مدت ۲ تا ۴ ساعت داخل یخچال قرار دهید.اگر می خواهید آن را از شب تا صبح داخل یخچال قرار دهید ،مقدار نمک نصف می شود. 
اگر می خواهید شکم بوقلمون را با چاشنی پر کنید،بهتر است دیگر آن را در آب نمک نخوابانید ،چون بوقلمون شما بیش از اندازه شور می شود. 
اگر می خواهید از پخت بوقلمونتون مطمئن شوید ،می توانید یک عدد چاقو داخل ران آن فروکنید .اگر آب داخل آن از بین رفته بود،می توانید بوقلمون را از فر درآورید. 
بعد از پخت بوقلمون بهتر است حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به آن استراحت دهید ،سپس آن را خرد کنید .این کار باعث می شود خرد کردن آن راحت تر شود.

Logo roomaco

روماکو بازاریاب آنلاین شماست
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.
با کمترین هزینه و در کمترین زمان در صفحه اول گوگل باشید!
از اینجا شروع کنید

نظرات

 • هنوز نظری ندارید.
 • یک نظر اضافه کنید
  ضبط پیام صوتی

  زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است