10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

شوری رژیم غذایی مخصوص خود را دارد و قطعا آمریکا نیز اینگونه هست . رژیم غذایی مردم آمریکا، مانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان، بازتاب‌دهنده‌ و برگرفته از تاریخ و فرهنگ پیشینیان این سرزمین است. با ورود مستعمران اروپائی به این کشور و ساکن شدن در بسیاری از مناطق این سرزمین، فصل جدیدی در فرهنگ غذایی مردم این منطقه گشوده شد. در این مطلب ابتدا ده غذای معروف در آمریکا و سپس ده خوراکی منع شده و ممنوع در آمریکا را بررسی میکنیم .

10 غذای معروف ایالات متحده امریکا

1 – همبرگر آمریکایی

همبرگر امریکایی - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

مهاجران آلمانی همبرگر را به آمریکا آوردند. چه کسی، در دهه ۱۸۸۰، تصمیم گرفت که گوشت را بین نان قرار دهد و محصولی ایجاد کند که آن را به نام همبرگر می شناسیم و امروزه علاقه به آن جای بحث دارد (حداقل چهار ادعا وجود دارد). صرفنظر از نژاد، عشق و عاشقی آمریکایی با همبرگر، . همتایان آن ها، هر ساله ۵۰ هزار میلیارد همبرگر تنها در ایالات متحده خورده می شود.

2 – پای سیب

پای سیب - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

 

عبارت “پای سیب درست مانند آمریکایی آن” برای توصیف چیزی کاملاً آمریکایی استفاده می شود اما اما در واقع یک اسم بد نامگذاری شده است – پای سیب صدها اگر نه هزاران سال است وجود دارد. اولین دستور غذایی ثبت شده آشپزی انگلیسی در قرن ۱۴ ام بطور برجسته نمایان شده است. با این حال، دسر به نمادی از روش زندگی آمریکایی تبدیل شده است.

3 – لوبیای پخته

لوبیای پخته - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

تصور می شود که لوبیای پخته اقتباسی از یک cassoulet ، یک خورشت لوبیای فرانسوی یا تغییر در یک غذای معرفی شده به مهاجران اروپایی توسط بومیان آمریکا باشد. اما هاینتس، معروف ترین نام تجاری، در ایالات متحده در سال ۱۸۹۵ راه اندازی شد، که لوبیای پخته مدرن را کاملاً آمریکایی می سازد.

4 – پنکیک دوغ

پنکیک دوغ - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

 

پنکیک قرن هاست که وجود دارد اما این آمریکایی ها هستند که آن را از ان خود کرده اند. پنکیک در ایالات متحده ضخیم، کرکی، و بسیار هوس برانگیز است. با زغال اخته، کمی شربت افرا و در کنار گوشت نمک زده سرو می شود.

5 – بیسکویت شکلاتی

بیسکویت شکلاتی - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

آمریکایی ها قطعاً می دانند چگونه یک چیز لذت بخش تولید کنند، که ابداً به عنوان تکه شیرینی شکلاتی، به طور بسیار گسترده خورده نمی شود. برای اولین بار در اواخر دهه ۱۹۳۰ روت ویکفیلد دستور تهیه شیرینی با تراشه های شکلات را ارائه کرد.

6- پشمک

پشمک - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

فوق العاده شیرین، بد برای دندان های شما، اما طعم بهشتی، آب نبات پنبه ای (پشمک در انگلستان) قند تاب خورده به نحوی محو ناشدنی، مربوط به نمایشگاه ها است. اگرچه ریشه های آن در اروپا و یا خاورمیانه هستند، هنگامی که یک شیرینی فروش با یک دندانپزشک ایالت تنسی به نام ویلیام جیمز موریسون (بله، واقعا) برای تولید اولین ماشین پشمک تیمی تشکیل داد، تنها برای بازار انبوه در دسترس قرار گرفت. که به علت یک طوفان در نمایشگاه جهانی سنت لوئیس در سال ۱۹۰۴ به ناچار فروکش کرد.

7 – کاپ کیک (کیک فنجانی)

کیک فنجانی - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

هر چند کیک های کوچک اروپایی هستند، کاپ کیک یک اختراع آمریکایی است، که در دستور تهیه تیکو آمریکایی کتاب آملیا سیمونز ۱۷۹۶ با عنوان “یک کیک که در فنجان های کوچک پخته می شود” ارائه شد. آن ها بسیار سریع و آسان است.

8 – دونات

دونات - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

 

بسیاری ادعا برای دونات را کنار گذاشته اند : مهاجران هلندی با آن ها مشابه oliekoek را آوردند؛ و در سال ۱۸۴۷ این شیرینی حفره ای به ملوان هانسون گرگوری نسبت داده شد. اما کشف اخیر یک کتاب آشپزی انگلیسی نوشته شده در سال ۱۸۰۰ نشان می دهد که یک دستور برشخمیر بسیار سرخ شده  “آجیل داو” ، اولین و قدیمی ترین نمونه است. هر کسی که آن ها را اختراع کرد، آن ها در حال حاضر بخشی از آگاهی آشپزی آمریکایی هستند – تخمین زده می شود که ۱۰ میلیارد دونات در ایالات متحده در سال تولید می شود.

9 – هات داگ

هات داگ - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

 

هات داگ ها احتمالاً معروف ترین غذاهای خیابانی آمریکایی هستند. سوسیس به سبک آلمانی، که بخار پز یا کبابی می شوند و به عنوان فینگرفود بین نان قراره داده می شوند، در سال های ۱۸۷۰ تا ۱۸۸۰ شروع به ظهور کردند. در حال حاضر، انواع مختلفی از جمله چیلی داگ و کورن داگ (سوسیس پوشیده شده در خمیر که سرخ می شود و روی یک چوب سرو می شود) وجود دارند. آن ها در رویدادهای ورزشی، نمایشگاه ها، کارناوال و گوشه و کنار خیابان در همه جا موجود هستند.

 10 – ذرت بو داده (پاپ کورن)

پاپ کورن - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

 

به نظر می رسد پاپ کورن برای اولین بار در ایالات متحده ادر دهه ۱۸۲۰ برای کسب محبوبیت فروخته شده است. در زمان رکود بزرگ، ارزان قیمت بودن آن دونات را به یکی از معدود غذاهای “لوکس” تبدیل کرد که فروش آن در حال افزایش بود. دونات به عنوان یکی از محبوب ترین خوراکی های لذت بخش در سینما، نمایشگاه ها و در خانه باقی مانده است.

 

10 غذای منع شده در آمریکا

آمریکایی‌ها عاشق غذای خود هستند و تقریبا قادر به خرید هر چیز قابل تصوری از رستوران‌ها، مزارع، بازارها و سایر فروشگاه­‌ها هستند، اما برخی از غذاها در این کشور منع مصرف شده‌اند. سازمان غذا و داروی آمریکا، فروش و خوردن بسیاری از غذاها را به دلیل امن نبودن برای مصرف، منع کرده است. در اینجا لیست ۱۰ غذای منع شده در آمریکا را می‌بینید.

1 – جغول بغول (غذایی از دل و جگر و قلوه گوسفند)

جغول بغول - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

هگیس ترکیبی از جگر (کبد)، دل و شش گوسفند با گوشت گاو و اوتمیل و ادویه زده شده با پیاز و فلفل است. این مخلوط سپس در شکم گوسفند گذاشته و جوشیده می‌شود. هگیس غذای ملی اسکاتلند است و با شلغم و پوره­‌ی سیب زمینی سرو می‌شود.

از سال ۱۹۷۱، هر نوع غذایی که از شش‌های حیوانات درست شود، جز یکی از ۱۰ غذای منع شده در آمریکا محسوب می‎‌شود.

2- خاویار بلوگا

خاویار بلوگا - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

ماهی خاویار بلوگا بزرگ‌ترین خاویار است که بیش از ۹۰۰ کیلوگرم وزن و ۴٫۵ متر طول دارد. برای خاویار ماده، ۲۵ سال طول می کشد تا بالغ شود و تخم تولید کند. این خاویار در رنگ‌های خاکستری روشن تا تیره موجود است. مرواریدهای آن بسیار شکننده هستند و مزه‌ی کره‌ای دارند.

در سال ۲۰۱۵، آمریکا مصرف این نوع خاویار را به علت صید زیاد ممنوع اعلام کرد.

3- شیر پاستوریزه نشده

شیر پاستوریزه نشده - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

شیر پاستوریزه نشده یا شیر خام، شیری است که به طور مستقیم از پستان حیوان دوشیده شده و گرما ندیده و یا پاستوریزه نشده است تا باکتری‌هایش کشته شود. شیر خام نسبت به شیر پاستوریزه ریسک آلوده بودن با باکتری‌های مضر را دارد که سبب بیماری‌های ناشی از مواد غذایی می‌شود. کودکان در معرض ریسک بیش‌تری برای این بیماری‌ها هستند، چرا که سیستم ایمنی آن‌ها کاملاً توسعه نیافته است.

سازمان غذا و دارو، فروش یا پخش شیر خام را جز غذای منع شده در آمریکا اعلام کرده است، اما ایالت‌ها می توانند قانون خود را در برابر فروش آن به کار گیرند. نوشیدن و مصرف شیر پاستوریزه نشده در ۵۰ ایالت قانونی است، اما ۲۰ ایالت فروش آن را ممنوع کرده‌اند. ۱۳ ایالت اجازه فروش این شیر را در مغازه‌ها و ۱۷ ایالت اجازه‌ی فروش را تنها در مزارعی که تولید می‌شوند، دارند.

4- روغن ساسافراس

روغن ساسافراس - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

روغن ساسافراس از پوست ریشه‌ی خشک شده‌ی درخت ساسافراس استخراج می‌شود. این درخت با شاخه‌های نازک و بلند و پوست قهوه‌ای و نارنجی رنگ، ۶ تا ۱۲ متر طول دارد. برگ‌ها بیضی هستند و می توانند تا طول ۸ تا ۱۸ سانتی متر رشد کنند و گل‌های آن کوچک و به رنگ سبز یا زرد هستند.

بسیاری از قبیله‌های سرخ پوستی آمریکا از آن برای مصارف پزشکی از جمله کمک به درمان آکنه، اختلال ادراری و تب استفاده می‌کردند. سازمان غذا و داروی آمریکا تمامی مصارف ساسافراس از جمله پوست، روغن و سافرول به عنوان طعم دهنده و افزودنی غذا را ممنوع اعلام کرد. این ممنوعیت در سال ۱۹۷۹ در طی مرتبط کردن آن با سرطان و مسموییت غذایی در پی استفاده‌ی زیاد از آن انجام گرفت.

5- توکا

توکا - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

این پرنده در ابتدا غذای مرسوم در فرانسه بود و به مدت ۸ دقیقه پخته و به صورت کامل سرو می‌شد. این غذا باید به طور کامل همراه با سر و استخوان‌ها خورده شود. کشتن و فروش توکا در فرانسه در سال ۱۹۹۰ ممنوع شد، اما شکارچیان به گرفتن این نوع پرنده و فروش آن‌ به رستوران‌های محلی ادامه دادند. در سال ۲۰۰۷ قانون جدی‌تری به جهت حفاظت از این گونه پرندگان اعمال شد.

در حال حاضر کشتن، پختن و یا قاچاق این پرنده در سرتاسر اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا جرم و جز ۱۰ غذای منع شده در آمریکا محسوب می‌شود.

6 – کاسو مارزو

کاسو مارزو - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

یکی از ۱۰ غذای منع شده در آمریکا، کاسو مارزو یا پنیر فاسد است که به طور معمول در آب نمک خوابیده می‌شود، دودی شده و در انبار می‌ماند تا کاملاً برسد.

سازندگان این پنیر، آن را بدون هیچ پوششی در بیرون می‌گذارند و حتی مگس‌ها در نزدیکی محل تهیه‌ی آن تخمگذاری می‌کنند.

ساردنی‌ها می‌گویند که بهترین زمان مصرف این پنیر، وقتی است که لاروها درون آن حرکت می‌کنند و اگر لاروها مرده باشند، پنیر برای مصرف سمی می‌شود. به دلیل پاستوریزه نبودن، مصرف این پنیر در ایالات متحده آمریکا غیر قانونی است.

7- باله‌های کوسه

باله‌های کوسه - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

عمل کندن باله‌های کوسه توسط ایالات متحده آمریکا غیر قانونی شده است. کندن باله‌ها یکی از بزرگ‌ترین تهدیدی است که کوسه‌ها با آن مواجه می‌شوند. پس از این که باله­‌ی کوسه کنده شد، آن را به دریا می‌اندازند که می‌تواند سبب شود تا از خونریزی بمیرد یا توسط حیوانات دیگر خورده شود.

بازار پر فروشی برای درست کردن سوپ از باله­‌ی کوسه وجود دارد که یک غذای آسیایی خیلی معروف و تجملی است.

8- سیب آکی

سیب آکی - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

سیب آکی به نظر می رسد که یک میوه­‌ی خوشمزه باشد، اما باید قبل از خوردن آن مراقب بود. اگر این میوه به صورت نادرست مصرف شود، می تواند سبب حالت تهوع و یا حتی منجر به کما و یا مرگ شود. غلاف محافظ این میوه‌ی قرمز به صورت طبیعی باز می‌­شود و قسمت خوراکی رانشان می‌دهد که غلاف زردی، دانه‌های سیاه سمی آن را پوشانده است. سازمان غذا و داروی آمریکا مصرف تمامی قسمت‌های این میوه را ممنوع کرد، ولی بعدتر فروش سیب اکی قوطی یا یخ زده را آزاد کرد، اما واردات تازه‌ی این میوه هم چنان ممنوع است.

9 – آلوی میرابل

آلوی میرابل - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

این آلو کوچک، بیضی شکل و زرد تیره است. این میوه شیرین است و در نگهدارنده‌ی میوه و دسر استفاده می‌شود. این میوه اکثراً در فرانسه یافت می‌شود که ۷۰ درصد تولیدات آن در این کشور شکل می‌گیرد. تولید آلوی میرابل از سال ۱۹۹۶ حمایت شده است و به همین دلیل پیدا کردن این میوه در آمریکا غیر ممکن است.

10 -تخم مرغ شانسی کیندر

تخم مرغ شانسی کیندر - 10 غذای معروف و 10 غذای ممنوع در آمریکا

این تخم مرغ شانسی به طور گسترده در سرتاسر جهان به جز در ایالات متحده آمریکا معروف است. این تخم مرغ شانسی یک لایه شکلات به شکل تخم مرغ است، که شامل یک کپسول پلاستیکی است که درون آن یک اسباب بازی موجود است. قانون سال ۱۹۳۸ فروش هرگونه شکلات که شامل یک شی غیر خوردنی باشد را غیر قانونی اعلام کرد و به همین ترتیب بود که این تخم مرغ شانسی جز یکی از ۱۰ غذای منع شده در آمریکا شد.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  264   ، بازدید امروز :  5 و بازدید کل مطالب سایت  88,442 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید