حرم عسکریین سامرا عراق

سامرا شهری مذهبی در کشور عراق، در کرانه رود دجله واقع شده است که جاذبه‌های گردشگری بسیاری همچون حرم عسکریین و مسجد بزرگ را درون خود جای می‌دهد.

این شهر در 124 کیلومتری شهر بغداد قرار دارد که در سال 221 قمری مرکز خلافت معتصم عباسی به شمار می‌رفت. گردشگران تور عراق در بازدید از دیدنی های سامرا می‌توانند به تماشایِ آثار تاریخی این دیار همچون حرم عسکریین بروند و از معماری بی‌نظیر آن دیدن کنند.

حرم عسکریین

این بنا محل دفن امام هادی (ع) و فرزندش امام حسن عسگری است که به همراه نرجس خاتون (همسر ایشان) و مادر امام زمان (عج) یکجا به خاک سپرده شدند. حین بازدید از این بنا می‌توانید، گنجینه‌ای ارزشمند به نام سرداب غیبت (محل آغاز غیبت حجت بن الحسن) را ببینید که در ضلع غربی حرم سامرا قرار دارد.

در ادامه بازدید از حرم عسکریین به تماشایِ ضریح این بارگاه مقدس بروید که به همت آیت الله سید علی سیستانی ساخته شده است. در اطراف ضریح چهار رواق و ایوان را می‌بینید که به وسیله پنج دَر به داخل حرم وصل می‌شود. این درب‌ها در قسمت جنوبی و شمالی حرم عسکریین قرار گرفته‌اند که جنس آنها از نقره و طلا است.

بازدیدکنندگان تور عراق با قدم زدن در میان حرم می‌توانند از سقف و دیوارهایی که به دست هنرمندانی ایرانی آینه‌کاری شده دیدن کنند و از تماشای تزیینات زیبای آن لذت ببرند. در حال حاضر حرم عسکریین با بازسازی‌های مکرر دوباره سازی شده است و گردشگران می‌توانند در بازدید از این شهر به دیدن آن بروند.

در سفر به عراق بازدید از مسجد جامع سامرا و زیارت حرم امیرالمومنین (ع) در برنامه خود قرار دهید.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است